Choć słowo drzewoterapia może brzmieć dość abstrakcyjnie, warto się z nim zapoznać. Bliski kontakt człowieka z naturą to praktyka realizowana od czasów przed naszą erą. Prehistoryczni ludzie wierzyli, że drzewa mają uzdrawiającą moc, a kontakt chorego z drewnem może spowodować uzdrowienie.
Czym dokładnie jest drzewoterapia?
Do dziś wielu z nas wierzy w ogromną energię drzew. Przypisuje się im wartości relaksujące i uzdrawiające. Nie bez powodu, aby się wyciszyć wybieramy się do lasu. Każde drzewo ma swój indywidualny szereg pozytywnych cech. Na przykład dąb pobudza krążenie i dobrze wpływa na wszelakie zmiany skórne. Modrzew wzmacnia układ odpornościowy i eliminuje toksyny. Sosna działa oczyszczająco i pozytywnie wpływa na układ oddechowy. Brzoza łagodzi napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo.
Terapia drewnem w naszym domu?
Choć kontakt z żywą naturą w lesie czy parku to najlepsza forma uspokajającej terapii, warto przenieść jej cząstkę do swojego domu. Drewniane meble, dodatki – to wszystko przypominać będzie nam o przyrodzie i atmosferze panującej pośród drzew. Drewno wprowadza do domu ciepły, niezastąpiony klimat, który podobnie jak wizyta w lesie, wpłynie na nas uspokajająco.